SOFTWARE & APPLICATIONS

  HERMES FENG SHUI s.r.o.

  Koceľova 1105/1

  94901 Nitra

  IČO: 44831391

  DIČ: 2022856671  

  ---------------------------------------
  Division: HERMES Soft
  
KONTAKTY :

  e-mail : info@moja-apka.sk

   
  
 
 

AKO VÁM MÔŽE POMÔ

AKO POUŽÍVAŤ A NA ČO SLÚŽI APLIKÁCIA:

1.1.   KONDICIOGRAM – čo to je a na čo sa používa
1.2.   V čom Vám môže tento kondiciogram pomôcť
1.3.   Partnerské vzťahy, Láska, Sex
1.4.   Zdravie
1.5.   Nehody, Havárie, Úrazy
1.6.   Nákupy
1.7.   Zamestnanie
1.8.   Jednania, skúšky, konkurzy, dôležité termíny
1.9.   Financie
1.10.   UPOZORNENIE
--------- --------------------------------------------------------------------------------------------------
2.1.   BIORYTMUS – čo to je a na čo sa používa
2.2.   Fyzická krivka
2.3.   Emocionálna krivka
2.4.   Intelektuálna krivka
2.5.   Havárie
2.6.   Zarábanie peňazí
2.7.   UKÁŽKA
--------- --------------------------------------------------------------------------------------------------
3.1.   OSOBNÁ ENERGETIKA – čo to je a na čo sa používa

Vydavateľ : ® HERMES soft

 
   1.1.   Kondiciogram
   
 

Tento špeciálny osobný denný kondiciogram slúži na identifikáciu osobných denných tendencií.

Po dlhoročnom pokusnom testovaní tohoto špeciálneho systému, vychádzajúceho z tradičnej čínskej astrológie, ho teraz poskytujeme aj vám a veríme, že sa stane vašim každodenným spoľahlivým pomocníkom.

Pomôže vám zorientovať sa v spleti jednotlivých dní a pochopiť, prečo sa v určitý deň darí viac ako inokedy a čo ten-ktorý konkrétny deň prináša práve vám.

Pracuje s presnosťou 95%. Osobný denný kondiciogram sa dá využiť i na analýzu rôznych spletitých situácií, ktoré sa v živote bežne vyskytujú. Spolu s ostatnými časťami tejto aplikácie tvorí komplexný systém, ktorý môže byť užívateľom v mnohom nápomocný.

Začnite ho používať a za krátky čas zistíte, že je vašim osobným poradcom a neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Je napríklad vhodný na plánovanie ciest, osláv, obchodných jednaní ale i uzmierovaní.

Na základe tohoto špeciálneho astrologického kondiciogramu rodičia a vychovávatelia presne vedia, aké osobné tendencie má v jednotlivých dňoch to-ktoré dieťa a preto sa podstatne znižuje riziko úrazov pri rôznych osobných a športových aktivitách detí.

Radi by ste vedeli, akú má váš partner dnes náladu a či bude prístupný vašim romantickým signálom?

Zaujíma vás, kedy máte najlepšie obdobie na získanie alebo investovanie financií?

Čaká vás kľúčový deň v práci, dôležité jednanie, obchodné rokovanie, pohovor do zamestnania, skúšobné obdobie, písomky? Stačí iba otvoriť si aplikáciu v počítači ...

S osobným denným kondiciogramom bude váš život určite zábavnejší a podstatne jednoduchší.
 

NAZAD    

   1.2.   V čom Vám môže Kondiciogram pomôcť
   
  Jeho využitie je veľmi široké - podľa vašich aktuálnych potrieb a samozrejme podľa vašich praktických skúseností. Kondiciogram dokáže predpovedať vaše nálady. Povie vám, v čom sa vám bude dariť v jednotlivých dňoch. Určí presne, kedy a v čom je vám energia príslušného dňa nápomocná, na čo je vhodné tento deň využiť a čomu sa radšej preventívne vyhnúť. Zistíte, kedy máte ten najlepší deň na nové investície, kedy na získanie financií, kedy je najlepšie začať niečo nové alebo naopak, doriešiť nedoriešené. Povie vám, ktoré dni sa môžete cítiť zle, kedy je lepšie relaxovať a kedy naopak máte energie na rozdávanie. Sú také dni, kedy sa nič nedarí a všetko je „akoby“ proti nám. Na tieto a podobné dni vás kondiciogram upozorní so zarážajúcou presnosťou. A pozor, ak poznáte kondiciogram svojho partnera, viete celkom presne, akú bude mať v konkrétny deň náladu a kondíciu, čo sa dá vynikajúco využiť na utužovanie partnerských vzťahov a samozrejme zmierňovanie a odstraňovanie konfliktov.
 

NAZAD    

   1.3.   Partnerské vzťahy – Láska - Sex
   
 

Sú také dni, ktoré konkrétne alebo všeobecne napomáhajú vzťahom. Ale sú i dni, ktoré im vôbec nežičia. Riešenie partnerských problémov v kritických dňoch oboch partnerov, alebo jedného z nich, je priam zabijakom vzťahov a to ako partnerských, tak obchodných. To isté platí, ak nejaký konflikt vznikol a my si to potrebujeme a chceme u svojho partnera „vyžehliť“. Ak sa chceme uzmieriť, niekoho obdarovať, poslať mu kvety alebo inú pozornosť, pozvať niekoho na pohárik, čokoládu či príjemný obed, je lepšie tak urobiť v dňoch „priaznivých“ pre lásku a vzťahy, alebo aspoň v dňoch „všeobecne priaznivých“. A je úplne jedno, či sa chystáme utužiť vzťahy osobné, alebo obchodné. Svojho partnera iste príjemne prekvapíte, lebo táto aktivita bude presne harmonizovať s vibráciou jeho osobného dňa.

I partner, ktorý vás odmieta, je v určité dni prístupnejší. Prekvapenie, radosť a očarenie z príjemne prežitého dňa v ňom bude ešte dlho rezonovať. I sex vtedy býva sladší pre oboch.

Plodenie detí v osobne „priaznivých“ dňoch oboch partnerov nielen zvyšuje šance na počatie, ale má vplyv i na zdravie a budúcnosť ešte nenarodeného potomka.

Rovnako oslavy narodenín, alebo iné spoločné stretnutia s rodinou a priateľmi je lepšie naplánovať na deň, v ktorom má väčšina zúčastnených dobré tendencie. Hlavne však oslávenec. Zistíte, že oslava alebo stretnutie bude príjemné a vyhnete sa tak prípadnému sklamaniu. Ľuďom, ktorí poznajú toto umenie, sa darí udržať si vynikajúce vzťahy a darí sa im minimalizovať sklamania, hádky a iné problémy, ktoré z toho potom vyplývajú. Skúsme si to v praxi predstaviť s trochou humoru. Extrémna situácia : je pred splnom, vaša milovaná je tesne pred svojimi dňami, emocionálnu krivku v biorytme má na maxime a v osobnom kondiciograme „nepriaznivé“ dni. A teraz s ňou skúste riešiť nejaký problém... BUM !!!

Odporúčanie: práve teraz nič neriešte. Akýkoľvek problém, ktorý by ste chceli vyriešiť, je vlastne malichernosťou voči tomu, čo sa práve môže udiať. Lebo ona je teraz ako sopka pred výbuchom a v myšlienkach jej práve vyvstávajú rôzne „krivdy“ z ďalekej i blízkej minulosti, ktoré sa vám chystá veľmi tvrdo predložiť. Je mlčanlivá, má bledú tvár a hľadá akúkoľvek zámienku na uvoľnenie svojho napätia a výpočet, priznajme si, niekedy i oprávnených, výhrad.

Sú dve možnosti:
1. Vôbec nechodiť domov (neodporúčame J).
2. Pomôcť s domácimi prácami, nechať svoju lásku odpočinúť, priniesť jej kyticu kvetov, odporúčame i príjemnú masáž (pozor, dezert sa, v prípade že drží diétu, považuje za nemiestny žart a môže sa stať signálom k útoku).

Samozrejme, je tu aj možnosť, že vaša láska zistí, že sa riadite podľa jej / jeho osobného kondiciogramu. Ale určite ocení vašu snahu ako dôkaz vašej lásky. Veď keby vám na nej / ňom nezáležalo, určite by ste nevenovali čas a energiu pre spríjemnenie rodinnej pohody a zvýšenie komfortu svojho partnera.
 

NAZAD    

   1.4.   Zdravie
   
 

Určite ste si všimli, že v niektoré dni ide všetko akosi ľahšie a „od ruky“. Dokážete urobiť niekoľkonásobne viac práce a vôbec sa necítite unavení. Naopak, v iné dni môže byť aj nepatrná činnosť pre človeka priam utrpením. Kondiciogram ponúka možnosť

 si vopred, ktoré sú vaše osobné „nepriaznivé“ alebo „kritické“ dni. Vtedy odporúča venovať sa radšej svojmu zdraviu, oddychovať, relaxovať, prípadne vykonávať iba nevyhnutné alebo nenáročné činnosti. Skrátka,

robiť dobre svojmu telu i duši a nepreťažovať sa. V takéto dni aj tak málokedy človek niečo podstatné urobí, pretože všetko sa stavia akoby proti nemu – kopia sa prekážky, problémy, mýlite sa, bolí vás hlava, všetko sa kazí a nič nestíhate. A tak nakoniec celá práca a vynaložená námaha nemá takmer žiaden význam. No čo je ešte horšie, ak zaťažíte svoj organizmus a psychiku práve v takýto deň, miniete podstatne viac energie, ako za normálnych okolností. Čo samozrejme zvyšuje náchylnosť organizmu na ochorenia, psychické poruchy, celkovú psychickú a fyzickú vyčerpanosť a z toho vyplývajúce zrýchlené starnutie organizmu. A konkrétny dôsledok? Na ďalší deň je človek unavený oveľa viac ako zvyčajne.

Pomocou kondiciogramu je možné plánovať si napríklad i operácie. Tu však doporučujeme brať do úvahy i Lunárny kalendár, osobný Horoskop a Predpovede na mesiac a rok.
 

NAZAD    

   1.5.   Nehody – Havárie - Úrazy
   
 

Kondiciogram dokáže dopredu identifikovať dni, ktoré sú mimoriadne vhodné na cestovanie. Vibrácia takéhoto dňa priam človeka nabáda, aby si nejakú cestu naplánoval. Keď sme testovali

a kontrolovali tento systém, zistili sme, že senzitívni ľudia sa práve v tieto dni na cesty aj vyberajú.

A to ani nevedia, že nejaký kondiciogram existuje. V zásade teda platí, že práve tento deň je vhodný na cestovanie a vibrácia takéhoto dňa vás bude k tomu aj nabádať. Pritom môže ísť o cesty osobné, pracovné, ale i cesty za oddychom, za nákupmi, dlhšiu vychádzku, bicyklovanie alebo korčuľovanie. Osobný kondiciogram sa preto dá vynikajúco využiť na plánovanie všetkých týchto aktivít. Samozrejme môžete cestovať i v iné dni, ale mali by to byť dni všeobecne „priaznivé“, alebo aspoň nie „rizikové“, pretože v takéto dni je zvýšený predpoklad rôznych problémov, prekážok, nehôd a porúch. Vtedy radšej, ak je to možné, odložte plánovanú cestu na iný termín.
I pre prácu, vyžadujúcu si veľkú pozornosť a cit (napríklad pílenie dreva na cirkulárke, zložitý chirurgický výkon, ...) je vhodnejšie vyberať si dni „priaznivé“ alebo aspoň nie „rizikové“. V prípade,

ak nie je možné cestu, alebo naplánovanú činnosť, odložiť, je nevyhnutné aspoň podstatne zvýšiť svoju pozornosť.
Predstavte si, že sa v dopravnom prostriedku (auto, autobus, vlak, lietadlo) stretne na spoločnej ceste viac ľudí, ktorí majú v osobnom kondiciograme „nepriaznivý“ alebo mimoriadne „kritický“ deň. K tomu si pripočítajte „nepriaznivý“ deň u vodiča ... a havária môže byť na svete. Usmievate sa? Čo si myslíte, ktorí ľudia prežívajú hromadné havárie a katastrofy – ľudia, ktorí majú v tento deň „výbuch“ alebo „slniečko“?

Toto samozrejme platí i pre aktívne a rekreačné športovanie, či už na horách, alebo pri vode. Táto časť kondiciogramu je veľmi dôležitá pre rodičov, vychovávateľov, trénerov, športových inštruktorov, ale i pre osoby, ktorým ste zverili svojho potomka (starí rodičia, au pair, ...). Ale samozrejme, hlavne je to dôležité pre samotné dieťa.

Predstavte si extrémnu situáciu : ste na lyžiarskom svahu, so svojimi alebo zverenými deťmi,

a je práve tretí – kritický – deň. Čo myslíte, ktoré z detí nešťastne spadne a môže sa zraniť? Keby ste poznali ich osobné kondiciogramy, vedeli by ste presne, kto má práve v tento deň zvýšenú pravdepodobnosť úrazu.

 

NAZAD    

   1.6.   Nákupy
   
  Nákup darčekov, osobných predmetov, elektroniky, ale i rôznych predmetov osobnej spotreby, ktorými sa tak radi obklopujeme, je lepšie naplánovať si na všeobecne „priaznivé“ dni. Znížime tak pravdepodobnosť, že predmet, ktorý kúpime, je určitým spôsobom nevhodný, poruchový, prípadne ho hneď stratíme alebo nám ho ukradnú. A pozor, týka sa to i stavebného materiálu pre prestavbu, úpravu alebo skrášlenie vášho osobného priestoru. Ďalší skrytý problém je v tom, že keďže ste si daný predmet kúpili v „nepriaznivý“ deň, podstatne sa zvyšuje pravdepodobnosť, že tento predmet nevyžaruje nič dobré (rovnaké k rovnakému). A keď si ho doma umiestnite, bude túto negatívnu energiu neustále vyžarovať do priestoru. Každý predmet svojho majiteľa ovplyvňuje a čím viac takýchto predmetov vlastníte, tým negatívnejší dopad to môže mať na váš život. Môže sa to prejaviť napríklad tým, že sa vo vašom živote neustále opakujú podobné – nepriaznivé udalosti. Riziko sa zvyšuje najmä vtedy, ak tieto predmety nosíte neustále pri sebe, ako napr. hodinky, prsteň, retiazku, šatstvo, ... Preto sa snažte nakupovať svoje osobné veci, darčeky pre rodinu a priateľov, elektroniku a predmety osobnej spotreby v dňoch, ktoré kondiciogram ukazuje ako všeobecne „dobré“.
 

NAZAD    

   1.7.   Zamestnanie
   
 

Sú dni, kedy každý šéf podstatne lepšie prijme žiadosť o novú funkciu, o zvýšenie platu, neplánovanú dovolenku, alebo žiadosť o osobné voľno. Alebo sa chystáte v práci predložiť inovatívny návrh, či vlastné riešenie problému? Vyberte si deň, ktorý je všeobecne „dobrý“ vo vašom (ale i v šéfovom) osobnom kondiciograme. Buďte si istý, že i zlé správy a problematické situácie prijme váš nadriadený v takýto deň oveľa lepšie a s patričným nadhľadom. Rôzne oslavy a spoločné firemné akcie je tiež vhodnejšie plánovať na deň, ktorý má väčšina zúčastnených „priaznivý“. Táto väčšina potom svojou vibráciou priaznivo ovplyvní i tých, ktorí nebudú mať deň práve najlepší. Ak by tomu bolo naopak, tak radšej presuňte termín stretnutia, či oslavy. Vyhnete sa tak všeobecnému sklamaniu a nebudú vás považovať za zlého organizátora a hostiteľa. Všetci predsa vieme, že dobrá párty nie je iba o jedle a nápojoch, ale hlavne o príjemnej atmosfére a uvoľnených a dobre naladených ľuďoch.

Služobné cesty je samozrejme lepšie plánovať na dni „priaznivé pre cestovanie“ alebo „všeobecne priaznivé“.
 

NAZAD    

   1.8.   Jednania – skúšky – konkurzy - dôležité termíny
   
  Niektoré situácie sú dôležité, iné príjemné a ďalšie zasa stresujúce. Preto je lepšie, ak si človek dôležité akcie naplánuje na dni s dobrým predpokladom pre ich úspešné zvládnutie alebo zavŕšenie. Určite si poviete : „a keď budem musieť ísť na dôležité jednanie v zlom termíne, tak sa mám zblázniť?“ Nie. Ale keďže viete, že v danom termíne nemáte práve najpriaznivejší deň a termín sa nedá zmeniť, môžete sa lepšie pripraviť psychicky i fyzicky. Prípadne dôležité rozhodnutie z jednania odložíte radšej na iný termín. Tým vytvoríte predpoklad, že vec alebo jednanie, na ktorom Vám veľmi záleží, dopadne podstatne lepšie. Musíte však rátať s tým, že negatívny aspekt dňa sa môže prejaviť na iných, menej podstatných udalostiach daného dňa. Nič nie je zadarmo.
 

NAZAD    

   1.9.   Financie
   
  Kondiciogram dokáže s vysokou presnosťou analyzovať dni, v ktorých je zvýšená pravdepodobnosť získania financií. Tu zistíte, v koľkých dňoch má človek možnosť, počas určitého konkrétneho mesiaca, získať alebo zarobiť peniaze. Termíny vhodné pre zarobenie - získanie financií alebo celkový progres sa dajú účelovo využívať, napríklad ak obchodník pracuje na konkrétnom obchode a má ho uzavrieť v určitom termíne. Každý si určite radšej vyberie termín, kedy má väčší predpoklad na jeho úspešné ukončenie alebo dobrý začiatok. Alebo ak sa človek uchádza o prácu, resp. zákazku, je lepšie zrealizovať to v dni „úspešnom pre budúcnosť“, alebo aspoň vo „všeobecne priaznivom“ termíne. To isté však platí nielen pre obchodníkov a manažérov, ale napríklad i pre nadšených tipujúcich.
 

NAZAD    

   1.10.  UPOZORNENIE
   
 

Kondiciogram funguje so zarážajúco vysokou úspešnosťou. Ale ak náhodou patríte k ľuďom, ktorým sa v reálnom živote deje akoby presný opak toho, čo im predpovedá ich osobný kondiciogram, musíme vás upozorniť, že je tu vážny problém. Takýto človek má „ na sebe“ zavesené negatívne mentálne, deštrukčné a blokovacie programy, väčšinou od svojho blízkeho i vzdialeného okolia, ktoré spôsobujú, že sa mu nedarí v jeho „priaznivých“ a „úspešných“ dňoch. Tieto negatívne mentálne programy sú spôsobené závisťou, nenávisťou, žiarlivosťou, neprajnosťou, chtíčom a zlobou určitých konkrétnych ľudí a postihnutému človeku môžu spôsobiť choroby, rozpad vzťahu, finančný krach, až smrť.

Preto, ak zaregistrujete, že váš osobný denný kondiciogram v dlhodobejšom časovom horizonte „nefunguje“ – ide akoby naopak, doporučujeme vám, vo Vašom vlastnom záujme, túto situáciu čo najrýchlejšie riešiť.

Druhým činiteľom, ktorý môže skreslovať funkčnosť a presnosť kondiciogramu, je dlhodobé užívanie antidepresív, omamných  a psychotropných látok, ktorých používanie veľmi nepriaznivo ovplyvňuje prirodzený psychický a fyzický stav človeka a dokáže úplne „rozhodiť“ jeho individuálnu kondíciu a biorytmus.

Riešením je, aj v tomto prípade, neotupovať svoju dušu a telo drogami (pretože v konečnom dôsledku aj antidepresíva sú vysoko návykové) a riešiť skutočný problém, nie iba zakrývať jeho prejavy.
 

NAZAD    

   2.1.   Biorytmus
   
  Osobný biorytmus pozostáva z troch na sebe nezávislých kriviek. Z týchto kriviek je možné identifikovať : Stav fyzickej kondície, Stav emocionálnej kondície, Stav intelektuálnej kondície. Pre človeka problematické môžu byť najmä tie dni, v ktorých sa krížia jednotlivé krivky, prípadne sa krížia vo svojej mínusovej polarite. Pozor!  Ak sa takéto negatívne tendencie ešte „spoja“ s problematickými dňami v osobnom kondiciograme človeka, môže sa vyskytnúť vážny problém, úraz, strata alebo ochorenie.
 

NAZAD    

   2.2.   Fyzická krivka
   
 

Krivka v hornej pozícii, to jest +100% - v tieto dni má človek k dispozícii veľa energie, má však zároveň tendenciu preceňovať svoje sily. Človek v tejto fáze môže mať pocit, že zvládne absolútne všetko, prepáli aktivitu a keď má šťastie, skončí len s niekoľkodňovou svalovkou. V horšom prípade to môže byť menší alebo väčší úraz. Naopak, ak je krivka –100%, je lepšie sa šetriť a neprepínať svoje sily, lebo organizmus je práve vo svojej oddychovej fáze. Ak je človek nútený v tejto fáze podať veľký fyzický výkon, môže to aj u trénovaného športovca spôsobiť vážne poškodenie, alebo zranenie.Tu sa napríklad pre športovcov a ich trénerov otvára možnosť prispôsobiť vyladenie formy týmto tendenciám. Prípadne je vhodné zohľadniť to pri našich deťoch, ktoré sa aktívne venujú nejakému športu. Forma sa môže začať postupne ladiť od –50 % vzostupnej krivky až po +80 až +90 % hodnoty krivky fyzickej kondície. Potom pozvoľna uberáme záťaž a v mínusovej fáze nasadíme regeneračné a relaxačné cvičenia, zamerané na zastabilizovanie kondície, nasmerované viac k uvoľneniu.

Od +90 % poklesovej krivky po 0 % zasa môžu nasledovať kondičné cvičenia. Pri takomto ladení je ešte nevyhnutné vziať do úvahy Lunárny kalendár a Kondiciogram a neprepínať sily v osobných „nepriaznivých“ dňoch.Tiež v dňoch, ktoré sú v lunárnom kalendári označené ako „rizikové“, je potrebné zvýšiť svoju opatrnosť. Človek môže byť náchylný na úrazy v určitej fyzickej časti tela, alebo je ohrozená práve tá časť tela, ktorá je v tieto dni danou športovou činnosťou veľmi zaťažená. Ak sa počas takýchto kritických dní objavia práve v týchto oblastiach tela bolesti, treba zamerať pozornosť na toto slabé miesto a v predstihu ho liečiť a stabilizovať.

Ešte je tu jeden systém, ktorý Vaše úsilie môže korunovať najvyššou métou. Je to systém, ktorý dokáže odhaliť stav životnej energie človeka, ktorá má počas roka i počas dňa kolísavú tendenciu (systém sa nazýva Osobná energetika). Tu sa dá zistiť, kedy je pre danú osobu počas dňa najvhodnejší čas napríklad na individuálny tréning. Kedy má tá-ktorá osoba počas roka najviac energie a teda väčšie predpoklady na úspech na tom-ktorom športovom podujatí. Ak poznáte dátum narodenia svojho súpera, dá sa s veľkou presnosťou zistiť, kedy môžete poraziť i toho najsilnejšieho.Toto všetko samozrejme vplýva i na osobné financie.
 

NAZAD    

   2.3.   Emocionálna krivka
   
  Každý extrém je škodlivý a vtedy môžu nastať skratové situácie.Napríklad, keď je emocionálna krivka na svojom vrchole +100%, môže predznamenať sklon k emocionálnemu prepätiu, predráždenosti, emocionálnej nestabilite, až agresivite. Druhý extrém je –100 %, tu sú zasa zvýšené tendencie k depresii a zlej nálade, na základe stavu vašej emocionálnej kondície. Samozrejme, reakcie u každého jedinca sú na inej úrovni intenzity, záleží to od veku, typu osobnosti, stavu organizmu a momentálnej pracovnej záťaže.
 

NAZAD    

   2.4.   Intelektuálna krivka
   
 

Intelektuálna kondícia napríklad vo svojej mínusovej polarite môže spôsobovať to, že sa človek nedokáže správne vyjadriť, hľadá slová, nevie nájsť ten správny výraz, pomalšie chápe, ....

V tomto období môžu nastať problémy s komunikáciou.Tiež sa môže prejavovať znížená schopnosť koncentrácie. Ak je intelektuálna kondícia na svojom maxime +100%, prináša to zasa problémy iného druhu. Napríklad vynechávanie celých slov pri vysvetľovaní nejakého problému spolupracovníkom. Človeku to „myslí“ veľmi rýchlo a jednoducho si neuvedomuje, že tí ostatní za ním momentálne nestíhajú. Ale napriek tomu skvele funguje výrečnosť a človek môže prichádzať na geniálne veci. Samozrejme to záleží i od toho, v akej oblasti pracuje, ako je profesionálne pripravený na danú úlohu alebo tému a aký je celkový stav jeho organizmu.
 

NAZAD    

   2.5.   Havárie
   
  Predpoklad havárií vzniká vtedy, keď sa krížia jednotlivé krivky a to buď dve alebo tri naraz. Preto je treba v danom období, alebo aspoň v určitých hodinách, zvýšiť pozornosť, ale hlavne neprepínať svoje sily a neriskovať.
 

NAZAD    

   2.6.   Zarábanie peňazí
   
 

Pozrite si svoj biorytmus, sledujte krivky a to tak, že preklikávate jednotlivé mesiace.Všimli ste si, že krivky sú rozfázované alebo sfázované. Rozfázovanie vyzerá tak, že jednotlivé krivky sú každá v inej časti obrazovky a idú akoby samostatne - jedna je hore, druhá je dole a tretia je medzi nimi.V tomto období sa človeku ľahšie zarábajú peniaze a darí sa podstatne viac. Ak sa ale krivky sfázujú - idú tesne vedľa seba a opisujú približne rovnakú dráhu, akoby sa chceli spojiť, tak v tomto období sa podstatne ťažšie realizujú všetky obchody, finančné transakcie, jednania sa neúmerne predlžujú. Pomôcť si v takomto prípade môžete tak, že si dôležité rozhodnutia a stretnutia naplánujete vopred, kým táto situácia nastane. Ak sa tomu už nedá vyhnúť, tak použijete Kondiciogram a všetko dôležité si naplánujete na svoje osobné „priaznivé“ dni.

Tento formulár ukazuje biorytmus skreslený.

Dátumovníkom nastavte dátum, ktorý chcete sledovať v grafe. V spodnej časti grafu môžete zvoliť, ktoré krivky chcete sledovať. V časti 3D zobrazenie máte možnosť s grafom otáčať, vyskúšajte si to pomocou bežcov. Tip: Graf môžete uložiť do súboru ako obrázok (BMP, WMF, EMF) pomocou tlačidla Uložiť do súboru.
 

NAZAD    

 

2.7.   UKÁŽKA

  ROZFÁZOVANÉ KRIVKY
 
   
  SFÁZOVANÉ KRIVKY ukážka 1
 

   
  SFÁZOVANÉ KRIVKY ukážka 2
 
   
 

NAZAD    

   
 

3.1.   OSOBNÁ ENERGETIKA

   
 

Mnohí z vás si určite všimli, že sa pred narodeninami cítia veľmi unavení (čím starší ľudia, tým viac to pociťujú), alebo sa práve v tomto období môže prejaviť nejaké ochorenie, úraz, zdravotný problém.

A určite ste si všimli často opakované slová "nedožité XX narodeniny".

Prečo sa to deje? Je to preto, lebo energia, ktorú má konkrétny človek počas roka k dispozícii je u každého jedinca individuálna, ale práve počas narodením dosahuje najnižšie hodnoty.

 

Tiež ste si iste všimli,, že niektorí ľudia sú skôr "denné typy", niektorí zasa "nočné typy".

Denné typy ľudí "fungujú" dobre počas dňa, ale problém im spôsobuje, keď majú byť v noci dlhšie hore a veľmi ich vyčerpáva napríklad práca na nočné smeny. 

Nočné typy naopak, sa ráno budia veľmi ťažko, radi dlho spia, počas dňa sa cítia viac-menej unavení, ale s príchodom večera a noci akoby sa prebúdzali a sú plní energie,

práve vtedy majú chuť do práce (a ďalších aktivít). Deti aj dospelí nie a nie večer zaspať.

Práve toto totiž súvisí s hodinou nášho narodenia, pretože najnižšie hodnoty energia dosahuje práve v hodine nášho narodenia.

Je to v podstate veľmi jednoduché, ale často s ďalekosiahlymi následkami pre životy konkrétnych ľudí. 

 

Všeobecne môžeme povedať, že poznáme dva stavy energie.

Energia celková, to jest koľko energie máme k dispozícii v jednotlivých mesiacoch roka.

A energia denná - doplnková, čiže s akým množstvom svojej energie môžeme počítať počas jednotlivých častí dňa - teda po hodinách.

V zásade platí : ak stúpne energia nad 50 %, už sa cítime relatívne dobre, ale ak naopak klesne v danom období roka alebo v danom čase dňa pod 50 %, môžeme pociťovať únavu nielen fyzickú,

ale aj psychickú.

Samozrejme podmienkou správneho výpočtu a korektných informácií je uviesť správny dátum a čas narodenia (+/- 30 min).

 

Vľavo sa nachádza energetický stav osoby počas jednotlivých častí dňa - čiže podľa hodín.

Vpravo sa nachádza energetický stav osoby počas jednotlivých častí roka - čiže podľa aktuálneho dátumu. 

 

Červená farba znamená, že energia rastie (od 1 % do 100 %).

Modrá farba znamená, že energia klesá (od 100 % do 1 %).

Priemerne zdravý človek zaregistruje, že má k dispozícii viac energie, keď červená farba

prekročí cca 35 %.

Samozrejme, čím je organizmus viac zaťažený a čím je človek starší, tým neskôr cíti dostatok energie, napríklad až na 50 %-tách.

A naopak, ak pokles, čiže modrá farba prekročí 50 %, môžeme zacítiť zníženú výkonnosť

a rýchlejšiu únavu.

 

ZDRAVIE :

Ak dieťaťu po zobudení energia klesá, akoby stále nebolo naplno prítomné, musí sa viac sústrediť

a musí vynaložiť oveľa viac energie na prácu v škole ako iné deti.

Rovnako to platí aj pre dospelých ľudí. Organizmus týchto ľudí sa rýchlejšie opotrebováva,

čo sa po rokoch prejavuje rýchlejším zostarnutím tela (vonkajší výzor - šediny, vrásky), ale a čo je horšie, aj rýchlejším zostarnutím konkrétnych orgánov.

 

ŠPORT, DOVOLENKY, CESTOVANIE :

Ak športujete aby ste si zvýšili kondíciu a aktuálny stav vašej energie je nízky (zo dňa alebo z roku), určite si v tomto období kondíciu nevylepšíte. Je to viac či menej iba trápenie organizmu.

 

Práve vtedy sa častokrát potvrdí staré známe "športom k trvalej invalidite".

My by sme to iba trošku poopravili : "športom v nesprávnom čase k trvalej invalidite".

Ale ak začnete s rozumom používať túto aplikáciu, zistíte, že sa do kondície dostanete oveľa efektívnejšie a teda aj rýchlejšie. Ale, čo je však veľmi dôležité,  zároveň sa minimalizuje riziko vzniku rôznych úrazov a zdravotných problémov.

 

Podobne to platí pri dovolenke, výletoch a pri cestovaní. Ak človek dopredu vie, s akým množstvom energie môže počítať, skontroluje si, v akej fáze sa nachádzajú jeho krivky - Biorytmus a akú majú tendenciu jeho jednotlivé dni - Kondiciogram (počas cesty, počas dovolenky, lyžovačky, horskej túry, či počas zoskoku padákom), môže sa vyhnúť mnohým nepríjemným a často nezvratným, život

a zdravie ohrozujúcim,

situáciám. A čo takto výber termínu na letný tábor pre vaše dieťa?

Váš osobný poradca do vrecka vám pomôže pri menežovaní vášho osobného aj pracovného života

a tiež života ľudí, za ktorých ste zodpovední.

 

PRÍKLAD :

Predstavte si, že máte pred sebou náročnú prácu, musíte pracovať alebo učiť sa dlho do noci, máte pred sebou skúšky, prijímací pohovor, dlhú cestu, športový výkon, náročnú túru atd.

Zároveň máte vo svojom Kondiciograme napríklad deň "KÁVA",

"ODDYCH" alebo "STOPKA", v Biorytme máte Fyzickú krivku na -50%, Emocionálnu krivku +95% a Intelektuálnu krivku na hodnote -70%.

Vaša Energetika počas dňa (09:10 hod) má hodnotu Klesajúcu (1%)

a počas roka Rastúcu (+25%), a aby sme to trošku pritvrdili, je napríklad aj spln mesiaca.

 

ČO SA MÔŽE DIAŤ :

Počas takéhoto dňa, na dosiahnutie dobrého, alebo aspoň uspokojivého výsledku, človek minie podstatne viac životnej energie, ale zároveň, ani o tom nevie, mu to odčerpáva zásoby štastia

a zdravia a preto na konci dňa vysledok vôbec nemusí byť taký uspokojivý, práve naopak.

Človek je unavený, vystresovaný a frustrovaný, čo sa samozrejme môže preniesť do nasledujúceho dňa, nehovoriac o tom, že sa tieto negatívne tendencie stále nasčítavajú.

 

A takto sa to môže diať počas dlhšieho obdobie. Napríklad ste sa vy, váš partner alebo vaše dieta narodili o 11:15 (doobeda) - nočný typ. 

Samozrejme, človek musí chodiť pravidelne do práce alebo vstávať každé ráno do školy a učiť sa. Toto je permanentná záťaž na organizmus a po určitej dobe sú už výsledky tejto záťaže badateľné. Dochádza k rýchlejšej únave, k zdravotným problémom, k rýchlejšiemu starnutiu organizmu,

a tiež môže dochádzať k poruchám v správaní, v učení a ku psychickým excesom.

 

Keď si do toho priberieme podávanie športových výkonov, dlhú cestu, náročnú túru, ...

(činnosti, ktoré si vyžadujú vyššiu mieru sústredenia a preto majú aj podstatne vyššiu spotrebu energie), výsledkom môže byť úraz, havária alebo iná nepríjemná udalosť. 

 

Nie každý sa narodil pod šťastnou hviezdou - v dobrom roku, v dobrom dátume, v dobrom čase,

v dobrej fáze mesiaca, do dobrého prostredia, a s vynikajúcimi zdravotnými predpokladmi.

 

Preto je načase začať si menežovať svoje osobné aj pracovné aktivity a naučiť sa čo najlepšie využívať svoje predpoklady v danom období, proste naučiť sa maximálne využívať aj možnosti

a tendencie daného dňa.

Je načase začať efektívne pracovať so svojou celkovou kondíciou a nehazardovať so svojim

štastím, zdravím a životom.

Plánujte alebo presuňte si jednotlivé činnosti na vhodnejšie dni. Dni, v ktorých máte odpočívať

a regenerovať svoj organizmus, využite čo najefektívnejšie pre seba (sauna, welness, masáže, oddych, prechádzky v prírode, ...). Naopak, na to, aby ste sa dostali do dobrej kondície 

(fyzickej, psychickej alebo zdravotnej) využívajte dni na to určené.

 

Teraz si prestavte takto individuálne menežovanú liečbu akéhokoľvek ochorenia s presnosťou na konkrétneho jedinca, jeho individuálne biologické pochody a s presnosťou na konkrétny orgán. Takúto aplikáciu budete mať onedlho tiež k dispozícii.

 

Apropó, viete že toto všetko funguje nielen u ľudí, ale aj u zvierat,

napríklad u vašich domácich miláčikov ?

 

 

NAZAD    

   

® HERMES Feng Shui s.r.o.

Tradícia stránky od roku 1998

info@moja-apka.sk

© Hermes All rights reserved