ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY

OTÁZKA :

ON-LINE VIDEOŠKOLENIA

 
dobry den,
videl som na vasej stranke nove skolenia. Mal by som zaujem o profesionala, ale mam malo casu. Neplanujete robit skolenie aj on-line?
dakujem
Pavol
ODPOVEĎ :
On-line videoškolenia neorganizujeme a to z dôvodu, že sme ich vyhodnotili ako nie veľmi vhodné.

Takéto školenia sú "výhodné" viac-menej skôr pre prednášajúceho, aj to iba ako pohodlný zdroj príjmu.
Prečo?

Skúsili sme robiť školenie kombinované, teda časť účastníkov bola priamo na školení a časť doma

"v pohodlí svojho domova na nete".
Zistili sme ale, že tí čo boli doma, vykazovali o 50 percent nižšiu schopnosť riešiť reálne príklady a mali tiež vážne nedostatky nielen v rovine teoretickej, ale aj praktickej.
Na videoškoleniach totiž chýba priama interakcia prednášajúceho s účastníkmi školenia a to nielen 

na úrovni fyzickej, ale hlavne mentálnej.
Prednášajúci pri tomto spôsobe výučby nemôže interaktívne reagovať na individuálne potreby a požiadavky konkrétnych účastníkov a preto jeho prednášky nedávajú žiakom to, čo je potrebné.

A preto máme silné pochybnosti o vedomostnej úrovni účastníkov videoškolenia a tiež o tom, či by dokázali úspešne zvládnuť záverečné teoretické a praktické skúšky, ktoré sú podmienkou získania odborného certifikátu Profesionálneho poradcu.

( viac info )

Túto možnosť teda využívame iba vtedy, ak sa účastník z vážnych dôvodov nemôže školenia zúčastniť.

 

Akreditované vysoké školy tiež trvajú na tom, aby sa študenti zúčastňovali prednášok. Dokonca účasťou na prednáške je podmienená možnosť pripustenia študenta ku skúške.
Ak by bolo efektívne a účelné využívať pre študentov videoškolenia, myslíte že by to školy nerobili? 

 

Samozrejme, úplne o inom sú odborné on-line videokonferencie, kde však medzi sebou komunikujú ľudia, ktorí sú profesne približne na jednej úrovni a v podstate sa iba oboznamujú s novými technikami, technológiami, najnovšími trendmi a touto cestou si vzájomne odovzdávajú skúsenosti. 

 

PS:

Vo svete samozrejme existuje možnosť získania odborného certifikátu (titulu) štúdiom on-line.  

Tento typ vzdelávania je však vo všeobecnosti verejnosťou chápaný skôr s ironickým nadhľadom, 

ako seriózna možnosť získania relevantného typu vzdelania.

Videoškolenia sú dobrou pomôckou pre rýchle získanie prehľadu o danej oblasti, téme, alebo problematike. Majú odborno - informačno - reklamný charakter (ak si za to niekto nechá platiť, je to jeho vec).

Ak sú takéto školenia robené korektne a s dobrým úmyslom, tak by mali byť štylizované informačne 

a to tak, aby bol účastník informovaný o popisovanej problematike a jednotlivých témach, ale dôležité 

je to, aby boli pre účastníka nastolené otázky a nie konkrétne riešenia.

Je to preto, aby mal človek priestor na vlastné uvažovanie a mohol si vytvoriť vlastný názor a aby neskôr mohol tento svoj názor konfrontovať na odbornom školení, seminári alebo na prednáške. Výsledkom rozhodne nemá byť to, aby takto získané "vedomosti a informácie" išiel hneď realizovať v praxi a hlavne na niekom inom - veď treba zarábať.

Uvedomme si,  že sa príslušná téma - problematika a najmä jej riešenie môže pochopiť u rôznych ľudí (za rôznych okolností), rôznym spôsobom. A takáto individuálna aplikácia jednotlivých funkčných riešení a nápravných opatrení môže byť, a v mnohých prípadoch aj je, nesprávna.
Ďalším dôvodom je nesprávne pochopenie informácií a tiež prehustenie informáciami, ale často žiaľ nepodstatnými, veľa krát zavádzajúcimi.  Prečo sa to deje? Pretože keď chce niekto "predávať" videoškolenie za určitú, dosť vysokú sumu, musí mať toto školenie svoju dĺžku a aby sa získal čas, treba to proste okecať.

Nedávno sme v rádiu počúvali o profesionálnej výuke baletu v akreditovanom zariadení. Boli sme naozaj prekvapení, keď odborníčka - učiteľka, ktorá školí profesionálnych baletných umelcov, uviedla, 

čo je potrebné pre prijatie uchádzača na balet. Vek uchádzača - 14 (15) rokov, predpoklady pre tanec (samozrejme pohybové a hudobné), podmienkou je to, aby deti predtým nechodili na balet. 

Aj redaktor bol prekvapený, ako ? - prečo? 

Veď prevláda všeobecne zažitý názor, že balet je nutné dieťa drilovať od 4-5 rokov veku. Odpoveď bola jednoznačne záporná. Nie, žiadne predchádzajúce štúdium baletu, pretože to by tie deti iba pokazilo. Skutočný profesionál potom z nadaných detí urobí profesionálnych baleťákov s uplatnením v najlepších baletných súboroch sveta.

V podstate je to jednoduché. Ak do pohára nalejete špinavú vodu, čistá sa do nej už nezmestí. Niečo podobné môže samozrejme nastať v ktoromkoľvek obore, alebo športe. A tiež pri feng shui. I tu hrozí,

že adept už má osvojených príliš veľa nevhodných návykov a nesprávnych informácii a trpí znalostným chaosom. Takýto adept je pre praktickú aplikáciu svojich vedomostí prakticky nepoužiteľný.

Jediný spôsob, ako sa tomuto vyhnúť je to, že každé vidoškolenie treba pozerať a počúvať len tak jedným uchom dnu a druhým von ( naozaj v pohodlí svojho domova ).  Niečo sa na počúvajúceho nalepí, ale len toľko, aby sa nezahltil zbytočnými informáciami, prípadne je vhodné robiť si námatkové poznámky.  A potom ak ho téma, alebo daná oblasť zaujíma, je vhodné absolvovať nejaké korektné odborné školenie.

 

My na začiatku školenia adeptom hovoríme : zabudnite teraz  na všetky informácie, ktoré už v hlave máte, a učte sa akoby nanovo. Ak to účastník dokáže, postupne sa mu všetky vedomosti, ktoré nadobudol v minulosti, rozšíria, rozvinú, objasnia a správne zaradia do použiteľnej roviny.

Je to ako otváranie šuplíkov s informáciami.  Dôležité je ich upratanie, prípadné preradenie informácií do iného šuplíka, ale aj vyhodenie nesprávnych a nepoužiteľných informácií a zbavenie sa nesprávnych návykov. Na záver potom vznikne to, že pri konkrétnom probléme a jeho riešení sa automaticky otvorí ten správny šuplík a to v tej správnej chvíli.

Ľudský mozog pracuje na kvantovej úrovni. Ľudia to nazývajú intuíciou, ale tá môže byť správna iba 

vtedy, ak má mozog o danej problematike široký rozhľad - teda dostatok korektných informácií. Tie nesmú byť kolízne - protichodné, nelogické alebo nebodaj vymyslené. Samozrejme najvhodnejšie je získavať tieto informácie na základe logických praktických príkladov.

Ak sú splnené tieto a ďalšie podmienky, dokáže mozog človeka riešiť konkrétne problémy naozaj vysoko efektívne. 

 

Stará múdrosť hovorí, kdo neumí tak učí. Žiaľ i sami sme sa stretli s týmto javom, keď nám jedna pani navrhla, že ona síce priestory upravovať nevie - je to pre ňu ťažké, ale, bude za nás učiť! To vraj zvládne v pohode.

Alebo iný  "učiteľ všehochuti "  a jeho tvrdenie na jeho internetovej stránke : "pri akupunktúre nemusíte byť napichaný ihlami ako dikobraz, ja to dokážem len jednou a naučím to aj Vás ". 

K tomu dodávame iba to, že aj jedna naša klientka sa nechala oklamať podobnými vyjadreniami a po jednom "odbornom vpichu" skončila v nemocnici na pohotovosti.

Apropó, ak niekto pichá ihlami do ľudí, má na to medicínske vzdelanie? Niekoľkomesačný kurz akupunktúry určite nestačí !

I vo feng shui sa pracuje so živlami a energiami podobným spôsobom ako v akupunktúre. Keď to človek nevie aplikovať správne na domy, ako to môže správne aplikovať na ľuďoch!

Pri tomto pánovi máme predtuchu, hraničiacu s istotou, že ak by sa, nedaj bože, náhodou dostal k brožúrke o mozgovej chirurgii, tak i o tejto problematike natočí nejaké dobre drahé ilustračné video 

s tvrdením, že mu na to stačia len čínske paličky a naučí vás to v novom cykle práve prebiehajúcich školení ukončených certifikátom. Veď on to robiť nebude, naučí to predsa  Vás.

Tu je jasne vidieť, ako dokážu takíto ľudia svoju neschopnosť, neprofesionalitu, neodbornosť a hlavne nepochopenie paralelných, energetických, živlových a orgánových súvzťažností využiť v svoj prospech 

a prezentovať to verejnosti ako svoju vysokú odbornosť, profesionalitu a vlastne pozitívum - extrémne Yin prechádza do Yang. A mnohí im to samozrejme zhltnú aj s navijakom.

S pozdravom
HERMES

OTÁZKA :

KAM UMIESTNIŤ VSTAVANÉ SKRINE

 

Bolo by mi cťou, keby ste mi odpovedali na túto otázku:
Bývame v činžiaku. Mám málo priestoru na ukladanie vecí. Veľa som študovala, a nenašla som vhodné miesto na večšie skrine. V spálni, kde som si myslela dať vstavanú skriňu z celkového hľadiska je: - kontinuita, západ, kov, v rámci izby je to tiež kontinuita, duchovia a konflikty.

 - naše gua čísla: manžel:6, ja 7, dcéra 8 - západné tpy.
Vstavaná skriňa by mohla mať 65 cm šírku alebo pomôže, že bude len 50 cm? Materiál zo skla na tomto mieste je prospešné, alebo škodlivé a radšej z dreva /z profilov/?  
 

Chceme zarábať viacej, ale doteraz tak to nie je. Čo by som vedela spraviť?
Ďakujem za Vašu skorú odpoveď.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani K.,
na základe údajov, ktoré ste poskytli Vám môžeme poradiť nasledovné :
- nedoporučujeme umiestňovať vstavané skrine na obvode priestoru domu, bytu - vytvárajú totiž
   tzv. vnútorné chýbajúce časti priestoru, skôr doporučujeme klasické skrine na nožičkách a nie až úplne po strop
- v prípade, že ste sa rozhodli vstavanú skriňu do spálne umiestniť, nemala by mať povrch lesklý - žiadne zrkadlá, sklo, ani povrchová úprava, ktorá odráža priestor.
- 65 cm alebo 50 cm je jedno, závisí od veľkosti vášho priestoru
Čo sa týka financií, to je otázka. ktorá v súčasnosti trápi väčšinu Slovenska. Ale, ako sme už napísali 

v niekoľkých odpovediach na tejto stránke, neexistuje jednoduché riešenie zložitého problému. 

To znamená, že situáciu rodiny, a tým myslím aj jej jednotlivých členov, je treba komplexne rozanalyzovať, rovnako ako priestor, v ktorom bývajú (užívajú ho alebo ho vlastnia). 

Až potom je možné zaujať odborné stanovisko a teda aj navrhnúť prípadné nápravné opatrenia. 

Správne nastavené feng shui dokáže naozaj veľa, ale tiež má svoje hranice. My dokážeme ísť aj 

kúsok za hranice (ak je to dovolené), ale nie je to možné prostredníctvom mailu. To iste chápete.

S pozdravom  

HERMES

DRUHÁ OTÁZKA :

AKÚ POUŽIŤ ENERGETICKÚ RUŽICU

 

Dobry den,
Trosku sa trapim s tou Vasou knizkou, je super napisana ale musim uznat, ze to neni az take jednoduche :). Rada by som sa uistila ci uvazujem spravne. Mame jednoposchodovy dom, urcila som si ze hlavny vstup je na SZ tak som si k tomu nasla prisluchajucu energeticku ruzicu a myslela som si, ze to iste bude platit aj pre 1.poschodie. Ale zase pre vstupy

zo schodiska- z centra platia ine energeticke ruzice, tak mam vlastne to 1.poschodie posudzovat ako vstup z centra? A este jednu vec neviem posudit. Pristavili sme z boku k domu sopu, do ktorej sa cez dom neda dostat, cize to nie je sucast vnutra domu, sopa ma vlastny vstup zo zadnej strany  domu ale je vlastne na dom prilepena. Mam plochu pod sopou pripocitat ked hladam centrum-stred  obydlia alebo nie?
Dakujem za radu, velmi by mi to pomohlo.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani L.,
áno, pokiaľ posledný schod na schodisku vychádza v centre, robíme rozklad poschodia pre centrum. Pozor, centrum je dosť veľká plocha - približne rovnaká ako sú jednotlivé paláce domu. 

Čo sa týka objektov "nalepených" na dom, ovplyvňujú pôdorys domu, teda aj hľadanie centra objektu 

a tiež môžu vytvárať v objekte perspektívy alebo chýbajúce časti (niekedy aj aj) aj keď tento objekt 

(šopa, garáž) nie je prepojený s domom. Pri ladení domu však musíme postupovať s prihliadnutím centra so šopou aj bez šopy.
Dom má tendenciu správať sa nestabilne, preto sa takéto riešenia, prilepiť šopu, garáž, ...

na stenu domu, nedoporučujú.

S pozdravom  

HERMES

OTÁZKA :

KTORÝ Z DVOCH ŽIVLOV JE TEN SPRÁVNY ?

 

Dobrý deň! Dala som si už neviem na ktorej zo stránok venovaných feng shui vypočítať svoje GUA číslo. Dostala som odpoveď, že moje GUA číslo je 8 a prislúcha mu prvok HORA(zem). Nedávno som natrafila na tabuľku živlov, kde je k môjmu dátumu narodenia (11.5.75) priradený živel drevo. Tak teraz neviem, ktorý je môj správny živel a farby. :-(    

Ďakujem.

 

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani L.,
obidva tieto údaje sú správne. Ako narodená 11.5.1975 ste Gua alebo Kua 8 (Hora).

Čiže ste Gua Zem 8. Gua číslo je niečo ako číslo duše. Vypovedá o povahe človeka,o jeho smerovaní, 

o určitých predpokladoch v rámci osudu.
Zároveň však platí, že rok 1975, v ktorom ste sa narodili, je pod vplyvom prvku Dreva, ktoré znamenie Zajaca determinuje a vlastne vytvára špecifické charakterové črty týchto ľudí.
Je to však dosť zložité na takéto vysvetľovanie cez mail. Pochopíte to až pri hlbšom štúdiu čínskej astrológie. Výhodou je potom to, že princípy, ktoré pochopíte cez astrológiu, môžete uplatniť aj pri aplikácii princípov feng shui v rámci bývania, pretože sú v podstate identické.
Pozor však na to,  väčšina "stránok", ktoré obsahujú jednoduché výpočty Gua čísiel (guakalkulačky, ale guatabuľky) - iba podľa roku a pohlavia človeka sa trafia tak na 60-70 %. Gua čísla sa vypočítavajú podľa zložitého astrologického výpočtu "4 piliere osudu". Korektné výpočty 4 pilierov osudu a teda aj Gua čísiel (ale aj ďalších Vašich osobných charakteristík z hľadiska astrológie východnej aj západnej, niekoľkých systémov numerológie, partnerské zhody, I-Ting, Lo shu, kabala, tarot, feng shu meter, ...) nájdete v našom softvéri Osobný poradca.

Tento softvér, ako aj feng shui softvér Feng Shui HomeMaster si môžete objednať na našej web stránke.

S pozdravom  HERMES

OTÁZKA :

SPRÁVNE UMIESTNENIE SOŠKY

 

prosim o radu kam mam dat darcek je to socha troch slonov drevenych stojacich na sebe s chobotom hore neprinasa to smolu?

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani M.,
1. nevideli sme tú sochu
2. neexistujú absolútne všeobecné pravidlá, kde čo môžete alebo nemôžete umiestňovať, nepoznáme Váš priestor.
Sochy sa vo všeobecnosti používajú buď na programovanie priestoru a teda vlastne človeka, ktorý daný priestor obýva, alebo na jeho vyváženie. Ale na to potrebujeme detailne poznať Váš priestor a samozrejme jeho severojužnú orientáciu.
3. táto symbolika vo všeobecnosti môže symbolizovať rodinu. V tom prípade by slony mali byť : dolu väčší, na ňom menší a hore najmenší. Choboty hore sú v poriadku.

 

Takže čo môžete urobiť ? :

1.zakúpte si našu Učebnicu feng shui diel I., zamerajte a zakreslite si priestor podľa presných postupov v knihe a sama zistíte, kde je možné sochu správne umiestniť

2.zadajte si v našej spoločnosti vypracovanie profesionálneho ladenia priestoru a my Vám sochu, a samozrejme aj všetko ostatné, správne umiestnime

3.zakúpte si softvér Feng Shui Master/HomeMaster, ktorý vám doporučí umiestnenie jednotlivých funkčných a dekoračných predmetov v priestore

S pozdravom  HERMES

 

OTÁZKA :

NAMAĽOVALI SME STENU NA MODRO

 

Dobrý deň! Chcela by som Vás poprosiť o radu bývame u svokrovcov v jednej izbe kde spíme máme obývačku a zároveň detskú postieľku moje gua je3 manželovo 2,izba je oknami na juh,pred tromi rokmi sme ju vymaľovali na slivkovo-modrú. Mám pocit, že odvtedy sa prestalo manželovi finančne dariť. Môžte mi poradiť aké doplnky a kde by mám pomohli
v kariere a v peniazoch? Ďakujem

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani B.,
nepoznáme presnú situáciu Vášho priestoru (rozmery, dispozičné členenie, severojužnú os, ...), preto Vám nemôžeme dať skutočne odbornú radu ako ďalej. Ak však vychádzame z Vášho popisu (okná na juh, ...), slivkovomodrá farba je zvolená veľmi nevhodne. Doporučujeme premaľovať na lososovú, marhuľovú, ... alebo inú pastelovú ohnivú farbu. Pozor nie oranžovú. Modrá farba vôbec nie je vhodná na stenu a tmavá modrá duplom.
Ak by ste mali izbu skutočne v Južnom paláci (avšak nie odhadom, ale po presnom zameraní),
modrá farba by poškodila priestor dvojnásobne. Ak by bol ešte tento palác poškodený aj
energeticky (závisí od vstupu do domu alebo na poschodie), môže modrá farba poškodiť tento
priestor trojnásobne.

S pozdravom  HERMES

OTÁZKA :

NIE SME KOMPATIBILNÍ S PRIESTOROM, ČO S TÝM ?

 

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, čo robiť v prípade, ak máme vstup do domu vo východnom sektore, ale ja s obidvomi synmi sme západné typy vypočítané podľa magicdays, iba manžel - živiteľ rodiny je východný typ. Chcela by som, aby sa aj naše deti cítili v dome dobre.   Ďakujem za odpoveď

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani N.,
problém, o ktorom hovoríte, sa vyskytuje pomerne často. Jeden alebo viacerí členovia rodiny
sú Východného typu, ďalší zasa Západného typu. Pre tých, ktorí sú vo feng shui laici, : určenie, podľa Guatypu človeka (nutné poznať rok, mesiac, deň, hodinu narodenia), či je daná osoba Východného alebo Západného typu, má veľký vplyv na výber vhodného priestoru pre danú osobu, na jej umiestnenie v rámci konkrétneho priestoru a tiež pre správne zaorientovanie (natočenie) postele,
pracovného stola, ….
V prípade, ak sú niektorí členovia rodiny Východného typu a niektorí Západného typu, potrebujú vlastne priestory presne opačných kvalít.
Pokiaľ sa rodina chystá stavať rodinný dom, riešenie je jednoduché. Kvalitný projekt domu podľa feng shui zabezpečí, aby všetci členovia rodiny boli umiestnení ak nie najoptimálnejšie, tak aspoň najlepšie ako sa dá (vzhľadom k orientácii a veľkosti pozemku a teda projekčných možností pozemku. Avšak pozor, nie na každom pozemku je možné postaviť vhodný - kompatibilný dom pre konkrétnych ľudí).
V prípade hotového domu Vám  môžem doporučiť profesionálne vyladenie priestoru, v rámci ktorého sa nielen vyváži samotný priestor (materiály, farby, tvary, ...) a tým sa posilnia aj konkrétni členovia rodiny, ktorí zaradením podľa svojho Gua alebo funkcie v rodine prináležia jednotlivým palácom, ale zároveň sa určia v danom priestore najvhodnejšie pozície pre jednotlivých členov rodiny, alebo zakúpenie feng shui softvéru, pomocou ktorého si priestor upravíte a vyvážite aj sama.

S pozdravom  HERMES 

OTÁZKA : 

AKO "SPACIFIKOVAŤ" BEZOHĽADNÉHO SUSEDA

 

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o info ohľadne použitia zrkadla pakua. Je možné ho použiť na eliminovanie bezohľadného správania susedov v RD? Aké riziká hrozia jeho použitím pre toho kto ho nainštaluje a pre toho na koho je nasmerované?
Vopred ďakujem za odpoveď, prajem všetko dobré.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pán Ch.,
zrkadlo pakua sa nepoužíva za účelom eliminovania podobných útokov. Celkovo by som nedoporučovala používať zrkadlo, môže to byť nebezpečné. Pomôžu napríklad pichľavé rastliny - zvonka ihličňany,..., zvnútra napríklad "svokrine jazyky", ... Na ochranu pomôžu aj rôzni ochrancovia - strašidelné masky, zvieratá - levy, psi, ..., sošky svätých, ... Toto všetko sú tzv. povolené ochranné prostriedky. Poznáme aj ďalšie prostriedky, ktoré však môžu mať veľmi negatívne dopady na obe strany a preto ich samozrejme uvádzať nebudeme.
Ďalej ešte existujú rôzne techniky odrážania útokov na báze "mentálnej", čo si buď zaplatíte a necháte urobiť človeka (bieleho mága), ktorý sa podobnými vecami zaoberá, alebo sa to naučíte sám.

S pozdravom  HERMES

 

OTÁZKA :

ČO ROBIŤ KEĎ SYNOVA POSTEĽ SUSEDÍ S KÚPEĽŇOU ?

 

Dobrý večer prajem, náš dom stojí na pozemku kde je vysoká spodná voda a neďaleko tečie potôčik (asi 200). Chcem sa spýtať či je možné nejako zmierniť tento ako som sa u Vás dočítala nie veľmi dobrý stav. Moja druhá otázka sa týka detskej izby. Syn má posteľ na stene ktorá susedí s kúpelňou a navyše je na tej stene umiestnené umývadlo čiže je v nej zabudovaný rozvod vody aj odpad. Je možné to nejako ošetriť. 

Ďakujem.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani M.,
vodu na pozemku rozoberať nebudem, bolo by potrebné to vidieť, resp. vedieť o tom viac.
Pokiaľ sa týka synovej postele, negatívne dopady blízkosti rozvodov je možné eliminovať vyšším obkladom za synovou posteľou, vyšším plným čelom na synovej posteli, prípadne umiestnením určitého nábytku za synovu posteľ, tak, aby so stenou nesusedila priamo posteľ, ale dotyčný kus nábytku. Nemali by to však byť otvorené police, ktoré by vyžarovali negatívne energetické šípy priamo 

na spiaceho syna.
V prípade ak sa rozhodnete pre drevený obklad, bolo by vhodné inštalovať ho v dobrých rozmeroch. Hodnoty všetkých rozmerov (obklady, nábytok, okná, steny, dvere, celý dom, pozemok, ale aj prívesok, amulety, výška človeka, zlatý rez, …) si môžete skontrolovať v našom softvéri Osobný poradca alebo Feng Shui Master (ich súčasťou je aj Feng shui meter).

S pozdravom  HERMES

OTÁZKA :

LADENIE PRIESTORU - FUNGUJE ALEBO NIE

 

dobrý večer prajem,
rád by som sa spýtal na ladenie domu.Jedna moja známa, mi ladila dom podlľa feng shui.Mala spravený nejaký víkendový kurz, videl som aj certifikát o jeho absolvovaní. Vymaľoval som si byť podla jej návrhu, pokupoval rôzne čínske sošky, poprehadzoval nejaký nábytok, postel a pod. a stále nič. Žiadna zmena, ba skôr naopak, problémy v rodine sú ešte horšie,hlavne vzťahy s manželkou, zdravotné problémy sa mi nezmenili vôbec a o práci ani nevravím.Jednoducho stálo ma to nejaký peniaz ale výsledok žiadny, ak nie horší.A vy tu píšete o úspechoch ako to perfektne funguje. Kde je skutočná pravda??????funguje to vôbec??????????nie je to len nejaká nová móda????? ďakujem

s pozdravom K  

 

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pán K.,

Problém nevidíme v nefunkčnosti metód feng shui, skôr v nedostatočnej odbornej pripravenosti Vašej

známej.

Podobné informácie, ako od Vás, dostávame z viacerých strán. Totiž na to, aby človek mohol skutočne profesionálne upravovať, zariaďovať a harmonizovať priestory pre kohokoľvek, potrebuje viac ako víkendový kurz.

Potrebuje naozaj odborné zaškolenie niekým, kto danú problematiku dobre ovláda, a zároveň má za sebou dostatočne dlhú prax. Aj toto všetko je však stále iba odrazovým mostíkom.

 

Vieme, že mnohé „odborné profi školenia“, organizujú ľudia, väčšinou sú to bývalí učitelia karate - taiči, ..., ktorí majú skutočne veľmi slabé povedomie o feng shui. A ako sa k nemu vlastne dostali? Jednoducho. Keď zistili, že ich karate neuživí "preskočili" na feng shui. Po čase, keď vytunelujú túto oblasť, "preskočia" na čínsku medicínu. Nájdete ich v Nitre aj v Bratislave. Na svojich stránkach ľuďom ukazujú svoje selfie zo Zakázaného mesta a tvrdia, že síce v Číne žiadne feng shui neexistuje, ale jedine im sa podarilo zohnať a ukecať skutočného odborníka aby ich učil. Klamú, zavádzajú a vysmievajú sa ľuďom v priamom prenose. Kde skončia potom, keď im, ako totálnym amatérom konečne niekto zakáže pichať do naivných ľudí ihly (jedna naša známa skončila po takomto zásahu prírodného liečenia na pohotovosti), to je otázne.

Ale jedno sa im musí uznať, dokážu veľmi dobre oblbnúť a zmanipulovať ľudí.

 

Vravíte si, ako je to možné, že sa takéto podvody robia v oblasti, ktorá je zameraná na pomoc iným a preto je vo svojej podstate vysoko duchovná? Aj my sme si kládli podobnú otázku. Až raz sme zachytili reportáž v televízii so starším pánom - astrológom, ktorý povedal, že 90 % ľudí, pracujúcich v ezoterickej oblasti, sú veľmi zlí ľudia. A že každý by si mal veľmi dobre rozmyslieť, za kým pôjde a komu sa zverí 

do rúk. S týmto, žiaľ, nemôžeme inak ako súhlasiť.

 

Samozrejme netvrdíme, že Vaša známa je zlý človek, to by sme si nikdy nedovolili. Myslíme si len, že sa  v oblasti feng shui dostala do rúk niekoho, kto buď nič nevedel, alebo nechcel naučiť niečo zmysluplné. Čiže ona sama v podstate ani nevie, že nič nevie.

 

S pozdravom

 

OTÁZKA :

AKÝ TYP A FARBU AUTA SI VYBRAŤ

Dobrý deň, mám kua číslo 9, chcel by som kúpiť ojazdené auto z autobazáru. Môžete mi prosím poradiť na čo si mám pri výbere auta dať pozor, prípadne akú farbu auta  a typ auta by som si mal vybrať pre úspech v podnikaní a príjem peňazí. Ďakujem za odpoveď a

prajem pekný deň.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pán I.,
je nám ľúto, ale výber konkrétnej značky auta pre konkrétneho človeka sa robí individuálne.
Čiže neexistujú všeobecne platné doporučené znčky pre určité Gua. Rovnako je to aj s výberom vhodnej banky, drahých kameňov, byliniek, konkrétneho typu stravovania, ...
Skôr by sme Vás chceli upozorniť, že kúpou jazdeného auta môžete na seba prebrať rôzne
negatívne mentálne programy od jeho predchádzajúceho majiteľa. Čiže niečo negatívne, čo pôsobilo na predchádzajúceho majiteľa a čo možno spôsobilo situáciu, že s autom havaroval, že ho musel predať, alebo mu ho zhabal exekútor. Čiže je viac ako vhodné poznať históriu auta, ale aj bytu, domu, pozemku, … všetkého čo sa chystáme kúpiť. Tieto negatívne mentálne programy totiž na (alebo v) predmetoch zostávajú a pôsobia ďalej. Zistili sme, že aj nový nábytok a nové veci môžu mať v sebe veľa negativity. Buď vloženej priamo pri výrobe, alebo získanej u predajcu.
Jazdené auto je nutné pred používaním poriadne očistiť a každé auto (aj to, ktoré sme kúpili
ako nové) je nutné počas užívania čistiť pravidelne. Myslíme samozrejme očistu energetickú.
Čo sa týka farieb, napríklad červená farba, ako veľmi aktivizujúca (yang), môže majiteľa zvádzať k rýchlejšej jazde. Celkovo ale prináša aj do života viac energie a teda aj vzťahov (a aj sexu). Naproti tomu čierna farba je viac vhodná, ak sa chcete v danom období života venovať kariére a nadobúdaniu hmoty. Preto je väčšina SUV a áut vyššej triedy čiernej farby.

S pozdravom  HERMES

OTÁZKA : 

MôŽE NEVHODNE UMIESTNENÝ OBRAZ SPôSOBIŤ PROBLÉMY ?

 

Dobry den,
byvame v s manzelom v 1-izb. byte v BA v podnajme /spalna a obyv. v jednom/. Manzel ma Gua 8. Zaobera sa rekonstrukciami bytov - pred vyse rokom doniesol do bytu starozitny obraz - ma pozlateny ram s ornamentom a na obraze je pastelovymi farbami vyobrazeny Jezis sediaci na skale v Getsemanskej zahrade - cely oraz je dost tmavy - /farba tmavomodra - zelena - cierna/ na oblohe mraky a zapad.slnko. Tento obraz manzel zavesil v spalni na juhovychodnu stenu. Prestalo sa mu vsak darit v prac. zivote - fin. straty...Moze to mat na svedomi tento obraz? Dakuem za info.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani M.,
zhoršenie situácie môže mať na svedomí obraz, ale príčina môže byť aj iná, alebo je ich viac,
ktoré pôsobia spolu. V každom prípade, pokiaľ máte pocit, že by neuspokojivý stav financií mohol mať na svedomí opisovaný obraz, ako prvý krok by sme doporučovali, zvesiť ho a určitú dobu (až niekoľko týždňov) je potrebné sledovať, čo sa bude diať.

Ak zvesenie obrazu nepomôže, a situácia sa nezlepší, doporučujeme vyhľadať spoľahlivého odborníka, ktorý urobí celkovú analýzu štruktúr poľa a navrhne nápravné opatrenia.

S pozdravom  HERMES

 
OTÁZKA : 

PORAĎTE MI VHODNÝ TERMÍN ZAČIATKU PODNIKANIA

 

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom zmeny zamestnania presnejšie začatia podnikania v júli tohto roku. Znamenie byvol s kua číslom 6. A ešte sa chcem spýtať na zdravie. Dcéra je zajac s kua číslom 5/8. Ako podporiť u nej učenie, aby sa jej v škole darilo.  

Vopred ďakujem.

 

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani J.,
na všetky tieto otázky, a aj na mnohé, mnohé ďalšie, získate odpovede, pokiaľ si zakúpite
náš softvér Osobný poradca.
Obsahuje charakteristiky, predpovede, osobné správne termíny z hľadiska numerológie,
klasickej astrológie, čínskej astrológie, kabaly, ... (celkom 200 strán textov).

Určí Vám nielen vhodný dátum na založenie firmy, ale aj vhodný názov novej firmy.
Zo softvéru je možné texty aj tlačiť pre ľubovolný počet Vami zadaných osôb. Môžete si aj skontrolovať osobné Gua (Kua) čísla celej rodiny, ktoré, pokiaľ ste sa orientovali iba podľa tabuliek v knihách alebo podľa kalkulačiek na určitých stránkach, nemusia byť celkom presné.

Bližšie popisy softvéru nájdete na našej web stránke.

S pozdravom  HERMES

OTÁZKA :

SPRÁVNE UMIESTNENIE BAZÉNU

 

Dobrý deň,
Máme dosť veľký dom v tvare L na malom pozemku. Chceli by sme si  postaviť bazén. Pár rokov občas študujem túto problematiku ako samouk, a pretože viem aká je voda dôležitá a aké škody môže napáchať keď je zle umiestnená, zavolala som si poradkyňu na Feng shui, aby mi poradila, kam ho máme umiestniť.
Nie som si však istá, či je dostatočne skúsená na takúto dôležitú vec. Možno aj preto som si zobrala na pomoc a porovnanie internet, kde som sa dostala aj na Vašu  stránku.  Na nej  som našla pár  všeobecných zásad pri stavbe domu - dom by mal byť postavený na primerane veľkom pozemku - nemal by byť okrúhleho, trojuholníkového tvaru alebo tvaru L - nemal by mať vo svojej bezprostrednej blízkosti poškodené určité, presne špecifikované, paláce a to najmä tečúcou, alebo stojatou vodou (rieka, väčší potok, jazierko, bazén).
Z týchto zásad sa nás prvé dve uvedené už dotýkajú - dosť malý pozemok a dom v tvare L, a tretia - stavba bazénu - je podľa toho pri dome nevhodná.
V rohu ktorý chýba - smeruje na západ -  som umiestnila zatiaľ tyč, plánujem tam dať sochu. Vchod do domu je z juhovýchodu. Bazén som plánovala umiestniť medzi dom a garáž - JV trochu bližšie k juhu vľavo od vchodu do domu.Je tam priestor široký iba 5,75 m a dlhý asi 9 m. Bazén som plánovala 3 x 4,5 m.
Prosím ak sa dá z tých pár údajov odpovedať, budem Vám vďačná. Ďakujem.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani H..

Z Vášho popisu bazén nedoporučujeme umiestňovať v Juhu pozemku. Ale na to, aby ste zistili, kde presne sa nachádza Južný palác na pozemku, je potrebné tento pozemok v určitej mierke nakresliť, určiť presne severojužnú os a potom rozkresliť jeho jednotlivé paláce.

Zaoberáme sa projekciou rodinných domov a záhrad už veľa rokov a vieme, že mať vlastný bazén, najmä ak sú v rodine deti, už v súčasnej dobe nie je luxusom, ale priam nevyhnutnosťou.

Kde umiestňovať bazén :

1. ak sa nachádza dostatočne ďaleko od domu (nie že vychádzam zo spálne alebo z obývačky, otvorím terasové dvere a keď si nedám pozor skončím v bazéne – alebo v jazierku)

2. bazén v žiadnom prípade neumiestňujeme v Južnom paláci, v Juhozápadnom paláci, v Západnom paláci a v Severovýchodnom paláci pozemku.

3. Odborník môže, ak sa nedá inak a zdôrazňujeme pri dostatočne veľkom pozemku, umiestniť bazén aj tam, kde by sa podľa základných pravidiel umiestňovať nemal, ale musí vhodným spôsobom rozčleniť pozemok a upraviť okolie bazénu a teda aj celého domu.

S pozdravom  HERMES

 

OTÁZKA :

JE DOM V TVARE "T" DOBRÉ RIEŠENIE ?

 

Dobrý deň,

feng shui je mi cudzie, nikdy so sa tomu nevenovala. Úplnou náhodou som sa dostala na vašu stránku. Rada by som vedela, či náš dom (novopostavený dom, bývame v ňom 6 rokov), je postavený v tvare T, je pre nás dobrým riešením. V nožičke T na prízemí je umiestnená kuchyňa a špajza a v podkrovnej časti je manželská spálňa a šatník. V dlhšej strane T na prízemí je vstup, WC, zádverie, hosťovská izba, hala, obyvačka a v podkroví sú detské izby, šatník a kúpelňa. Nožička T je orientovaná približne na východ a zvyšok je na sever-juh Dom je vymaľovaný: prízemie a schodištie v jedmých tónoch žltej a podkrovie v maslovej farbe.

Ďakujem za rady a informácie.

Pekný deň Eva.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani E.,

ak ste si prečítali na našej web stránke o tom, že objekty nepravidelných tvarov nie sú vhodné,

pretože môžu svojim obyvateľom priniesť mnohé, aj veľmi problematické, životné situácie a deje,

vlastne ste si odpovedali sama. Dom tvaru "T" patrí k objektom veľmi nepravidelného tvaru.

Existuje viac úrovní, z ktorých posudzujeme vhodnosť objektu pre konkrétnych obyvateľov.

Ako prvý je samozrejme tvar samotného objektu (je najdôležitejší). Ďalej orientácia objektu voči

severo-južnej magnetickej osi Zeme. Tá určuje kompatibilitu obyvateľov k domu samotnému. 

Potom rozloženie jednotlivých miestností - dispozičné riešenie, s dôrazom na umiestnenie spální a všetkých miestností s vodou. Ďalej kompatibilita jednotlivých spální s danými obyvateľmi.

Samozrejme dôležité je aj umiestnenie domu na pozemku a okolie domu.

A potom umiestnenie konkrétnych funkčných a dekoračných prvkov v jednotlivých miestnostiach,

správne natočenie ľudí, umiestnenie rastlín, svetla, farieb, správnych obrazov, sošiek a ďalších

ochranných a stimulačných prvkov. ...

Čiže na analýzu Vášho priestoru je potrebné poznať o priestore podstatne viac ako ste popísali

vo svojom e-maile.

Ak by ste sa o tejto problematike chceli dozvedieť viac, doporučujeme Vám objednať si našu

knihu Učebnica feng shui diel I., v ktorej o tomto všetkom pojednávame. V súčasnosti je

už možné znovu si ju objednať v elektronickej forme. Prípadne Vám doporučujem využiť náš softvér Feng Shui HomeMaster/Master, ktorý bol vytvorený práve pre bežných ľudí, aby si mohli svoj priestor vybrať, analyzovať a upraviť.

S pozdravom  HERMES

 

OTÁZKA :

AKO ODRUŠIŤ ČIERNU FARBU STRECHY

 

Dobrý deň, prosím Vás o info, či je možné nejakým spôsobom odrušiť čiernu strechu na dome zo škridli. Alebo je potrebné naozaj ju vymeniť za červenú.
Ďakujem

ODPOVEĎ :
Dobrý deň pán Ď.,
nepoznáme žiadne prostriedky na odrušenie čiernej farby na streche (teda okrem výmeny škridly). Môžeme Vám však poradiť, aby ste venoval pozornosť ďalším dôležitým energetickým atribútom domu - tvar, vnútorná dispozícia, rozloženie jednotlivých prvkov, umiestnenie materiálov, farieb a ďalších funkčných a dekoračných prvkov v priestore.
Sú niektoré veci, ktoré v danom čase zmeniť nemôžeme, ale sú iné, ktoré zmeniť (samozrejme predpokladáme že k lepšiemu) môžeme. Vo feng shui platí, že všetky negatíva, ale aj pozitíva priestoru sa nasčítavajú.
A výsledok potom veľmi zásadným spôsobom ovplyvňuje život ľudí, ktorí daný priestor obývajú, ale aj tých, ktorí ho vlastnia.
Ospravedlňujeme sa za oneskorenú odpoveď.

S pozdravom  HERMES

 
© HERMES

ĎALŠIE ČASTI :

NASLEDUJÚCE STRÁNKY   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Váš dotaz bol odoslaný.

ďakujeme Vám za prejavenú dôveru

 

HERMES

------------------------------------------------------------------------------------------------